Johan Kristoffersson négyszeres WRX világbajnok!

MEGOSZTÁS
World RX driver Johan KRISTOFFERSSON (SWE) of team KYB EKS JC performs at N�rburgring, Germany on 28 November, 2021 // SI202111280130 // Usage for editorial use only //

Johan Kristoffersson négyszeres WRX világbajnok! A svéd pilóta a FIA Rallycross Világbajnokság legeredményesebb pilótájaként nyerte meg negyedik világbajnoki címét! A FIA WRX szezonzáró nürburgringi dupla futamos versenyhétvégéje után 217-217 ponttal zárt Kristoffersson és Timmy Hansen. végül Kristoffersson három futamgyőzelme ért világbajnoki címet Timmy Hansen kettőjével szemben. Kulcsmomentum volt a tegnapi nap, amikor is Timmy Hansent kizárták a döntőből és Kristoffersson négy pontra megközelítette a bajnoki pontvadászat addigi éllovasát. Szombaton Kristoffersson, míg vasárnap Grönhol nyerte a futamot.

Johan KRISTOFFERSSON* (SWE) of team KYB EKS JC of World RX performs at FIA World Rallycross Championship in Nurburgring, Germany on 28 November 2021 // SI202111280173 // Usage for editorial use only //

Szabó Krisztián és Kárai Tamás személyében magyar pilóták is küzdöttek a világbajnoki pontokért. Szabó Krisztián szombaton a harmadik helyen végzett, míg ma a második elődöntő negyedik helyén finiselt. Krisztián 162 megszerzett bajnoki pontjával az összetett 5. helyén zárta a szezont. Gratulálunk az elért eredményhez!

Krisztián SZABÓ* (HUN) of team GRX-SET World RX Team of World RX performs at FIA World Rallycross Championship in Nurburgring, Germany on 28 November 2021 // SI202111280176 // Usage for editorial use only //

A versenyhétvégén rajthoz álló Kárai Tamás szombaton az első elődöntő hatodik helyéig jutott, míg ma a második elődöntő ötödik helyét szerezte meg. Gratulálunk az elért eredményhez!

Tamás KÁRAI (HUN) of team Kárai Motorsport Sportegyesület of World RX performs at FIA World Rallycross Championship in Nurburgring, Germany on 28 November 2021 // SI202111280131 // Usage for editorial use only //