Hazai versenyén nyert Thierry Neuville – Renties Ypres Rally Belgium

13-15 August 2021
Thierry Neuville
Photographer: Austral
Worldwide copyright: Hyundai Motorsport GmbH

Thierry Neuville nyerte a FIA WRC versenynaptárában első alkalommal megrendezett Renties Ypres Rally Belgium futamát. A belga pilóta kiegyensúlyozott versenyhétvégével nyerte meg a rallyt, csapattársa Craig Breen elótt. A harmadik helyen Kalle Rovanpera végzett, akinek sikerült megelőzni csapattársát Elfyn Evanst a harmadik folyó küzdelemben. A regnáló világbajnokot Sebastien Ogiert a mai nyitógyorson egy bal hátsó defekt, fosztotta meg a jobb helyezéstől. A Power Stage szakaszon Ott Tanak volt a leggyorsabb, Ogier, Neuville, Rovanperä és Evans kaptak bónuszpontokat – SS20 Francorchamps 2 [Power Stage] – 11,21 km.

Thierry Neuville: Hogy őszinte legyek, az egész hétvégén magabiztosnak, nyugodtnak és kontrolláltnak éreztem magam. Teljes mértékben a csapatra és az autóra támaszkodhattunk, ami tökéletesen működött. Öröm volt megszerezni az első győzelmet Martijnnal. Régóta vártuk már, de most még jobb az amit érzünk. Tudtuk, hogy teljesítenünk kell, de nem csak azért, mert ez a hazai versenyünk, hanem azért is, mert minél több pontokat kell szereznünk a bajnokságban. Igazán különleges volt, hogy a világ legszebb pályáján, a szülővárosomtól mindössze 15 km-re, a barátaim és a családom szurkolásával teljesíthettük az utolsó szakaszt, és ünnepelhettünk együtt néhány ünnepi fánkkal. Fantasztikus hétvégénk volt, és ez egy olyan eredmény, amit ki kell élvezni alaposan.