FIA WRX Barcelona – Szabadedzés – Timmy Hansen az élen

MEGOSZTÁS

press_2f2015_10_spa_hansen_2015

Ezekben a percekben is zajlik Barcelonában a FIA WRX 9. futama. A világbajnoki futam mellett a FIA ERX Supercar, S1600 kategóriái is harcolnak a bajnoki pontokért az RX Lites kategória mellett. Fotó: FIAWorldRallycross.com

11:30 – Ez is maradt a vége! Hansen kilenc kört teljesítve a leggyorsabb volt! Kiss Pál Tomi a harmadik, Szabó Krisztián a második, míg Luigi a hatodik időt autózta. A többi magyar pilóta a mezőny hátsó régiójában fejezte be a szabadedzést.

Eredmények:

Supercar WRX

Supercar ERX

S1600

RX Lites

10:05 – WRX Supercar –  A bő félórája zajló szabadedzésen eddig Timmy Hansen bizonyult a leggyorsabbnak 45.385 másodperccel. Mögötte Loeb, Bakkerud, Ekström, P. Solberg, Kristoffersson a legjobb hat sorrendje.

Az ERX Supercar kategória leggyorsabbika jelenleg Kevin Hansen 46.699 másodperccel.

Kiss Pál Tamás 46.764 másodpercnél, Kárai Tamás 48.133 másodpercnél, míg Csucsu 48.214 másodpernél jár.

track_23

Az 1133 méteres pályán tavaly Petter Solberg nyerte a  WRX Supercar kategória küzdelmeit Johan Kristoffersson és Timmy Hansen előtt.

Petter Solberg: Nagyon akartam ezt a győzelmet! A pálya fantasztikus volt, a tömeg hangorkánja egyre csak vitt magával előre. A döntőben szerencsém is volt, ugyanis két autó előttem csatázott. A döntőben minden tökéletesen működött végig. Már alig várom, hogy újra versenyezhessek a Circuit de Barcelona – Catalunya versenypályáján és megvédhessem a tavalyi didadalt.

A futam 9:30 őrakor kezdődik a szabadedzésekkel. Kövesd velünk z eseményeket.  Fotó: FIAWorldRallycross.com

Nevezési listák:

barcelona-rx_world-rx-entry-list

barcelona-rx_euro-rx-entry-list

rx-lites-entry-list_pdf

A szombati első előfutamok rajtrácsai – Supercar WRX, Supercar ERX, S1600, RXLites: