54. RACC Rally – Rally de Espana – SS5 – SS7 –...

54. RACC Rally – Rally de Espana – SS5 – SS7 – Tänak egy másik dimenzió

FIA World Rally Championship 2018 / Round 12 / Rally Catalunya-Costa Daurada Rally de Espagna 2018 / October 25-28, 2018 // Worldwide Copyright: Toyota Gazoo Racing WRC

Ott Tänak vezetésével zárult az 54. RACC Rally – Rally de Espana pénteki versenynapja. Tanak egész nap szezációsan autózott és építette ki az előnyét. Némi szerencséje is volt, mert délután a yaris WRC lengéscsillapítói melegedtek és kis híján “beálltak”. Ogier és Neuville a maximumot nyújtották. A délutáni körben Sordo és Latvala (2x) nyerték a gyorsokat!A versenyzők közel vannak egymáshoz! Szombat egy új nap, új rali aszfalton! Esőt jósolnak!

Ott Tänak – #8 Toyota yaris WRC  (1. hely)Összességében azt mondanám, hogy egy nagyon jó napon vagyunk túl, köszönhetően a rajtpozíciónknak, mivel akik mögöttünk voltak jobb körülmények között vezethettek. Jó délelőttünk volt ma, köszönhetően az első két szakasznak, amelyek remekül sikerültek jó ritmussal. A délutáni kör eleje nagyon jó volt az autó. Ezt az érzést elveszítettük egy kicsit a középső szakaszban, de még mindig képes voltam állni a gázpedálon, így sikerült némi előnyt kiépíteni. Még semmi nem dőlt el, holnap egy új nap és egy új rali kezdődik, úgy tűnik nedvesek lesznek a körülmények.

Sebastien Ogier – #1 Ford Fiesta WRC (7. hely)Kemény napunk volt, mert sokat takarítanunk. Mindent megpróbáltam, de nagyon nehéz volt az élen autózni és tartani a lépést. Az egyetlen különbség ma Ott [Tänak] volt, akinek sikerült több hihetetlen időt autóznia. Mindent kiadtam magamból, egy komolyabb hibám volt, amikor szélesre sikerült az egyik kanyar, kirongyoltam a mezőre elveszítve pár másodpercet. Nem voltam teljesen támadó üzemmódban az első gyorson ahol veszítettünk egy kis időt, de utána már sikerült a gázon állni. A pozitívum a mai napban az, hogy mindössze 12 másodpercre van a második hely, ami határozottan jót jelent a holnapi küzdelem előtt, amikor is egy teljesen új rali kezdődik.

Thierry Neuville – #5 Hyundai i20 Coupe WRC (9. hely)Egész nap a maximumon autóztunk. Olyan gyorsan mentünk, amennyire csak tudtunk, Nagyon kiábrándító volt ilyen nehéz körülmények között az élen autózni. Reggel nem találtuk a ritmust, ráadásul hibáztam is. Ez egy bonyolult nap volt, de nem vagyunk messze Ogiertől, ezért pozitívan gondolkodom! Holnap különböző feltételek várnak ránk aszfalton. Továbbra is nyomni fogom a maximumon!