WRC COPEC Rally Chile – Sebastien vs. Sebastien – SS16 ÉLŐ

15 db világbajnoki cím küzd egymással az első WRC COPEC Rally Chile 2019 futamának záró napján a második pozíciójáért. Tänak gyakorlatilag érinthetetlen a futam során. A dobogó ezüstös és bronzos foka még kiadó! Ki lesz Fortuna kegyeltje? Nézzük!

Sebastien Ogier nyerte a Sebastienek csatáját, így 7.1 másodperces előnnyel szerezte meg a második helyet.

Szakaszeredmények:

7:57.3 p – Tänak – Remek így befejezni az első Chile Rallyt. Három remek nap volt, amely komoly koncentrációt és óriási energiát igényelt. Boldog vagyok, hogy magamnak és Toyota Gazoo-nál dolgozó srácoknak sikerült újra nyernünk.
7:58.6 p – Ogier – Meglepődtem, hogy milyen jó időt autóztunk, mert a túzoldópalack el kezdett szivárogni az autóban és olyan volt a szaga, amitől majdnem az eszméletemet veszítettem. Jó a második hely Chilében, érdekes volt a meccs Loeb-bel.
8:00.4 p – Latvala – Nem tudtuk, hogy mire számítsuk. Korábban nedves volt, most már sokkal jobb és az idők is javulni fognak.
8:01.1 p – Loeb – Gratulálok a Hyundai Motorsportnak, nagyon jó munkát végeztek. Jó volt a tempónk, a szombattal és a vasárnappal is elégedett voltam.
8:01.3 p – Meeke – Nehéz futam volt és biztos, hogy ez sem lesz egy jó idő hazafelé.
8:02.5 p – Suninen
8:02.7 p – Evans
8:04.9 p – Mikkelsen
8:21.4 p – Östberg
8:22.3 p – Lappi
8:25.6 p – Rovanperä – Sikerült győzni, ami nagyon jó érzés, mert nem kezdődött jól a szezon, így nagyon boldog vagyok. Először szeretnék köszöbetet mondani a Skoda Motorsportnak, mert minden remekül ment.
8:29.6 p – Bertelli
8:29.8 p – Greensmith

18:53 – Lappi egy remek időt dobott el miután az egyik balosban sok lett… mint Mexikóban.

Az SS16 rajtlistája: 1.Bertelli, 2.Greenmith, 3.Ostberg, 4.Rovanperä, 5.Latvala, 6.Meeke, 7.Mikkelsen, 8.Lappi, 9.Suninen, 10.Evans, 11.Loeb, 12.Ogier, 13.Tanak.

Minden WRC pilótapáros 5db közepes abronccsal vágott neki a mai napnak.

Az SS13 Bio Bio 1 szakaszt – ez lesz a Power Stage szakasz! – Meeke nyerte, míg a Loeb vs. Ogier csata 4 másodperccel Loeb javára dőlt el, ami az összetettben Loeb 1.1 másodpercre megközelítette Ogier. Az SS14 Lircay gyorson fordult a kocka Ogier 4 másodpercet adott Loebnek. 15.28 kilométer után Loeb 0.7 másodperccel volt gyorsabb, mint Ogier az SS15 San Nicolàs gyorson. Úgy vágunk neki a Power Stage-nek, hogy Ogier 4.6 másodperccel vezet Loeb előtt. Fantasztikus csata lesz ez!