WRC ADAC Rallye Deutschland – SS6 – SS10

MEGOSZTÁS

CqPvPyIWEAA9DSF

Andreas Mikkelsen vezetésével zárult a futam első, pénteki versenynapja. A futam kulcsa a mai nap és a Panzerplatte szakasz 40 kilométeres kihívása. A szakasz óriási kihívása a tobb, mint féltucatnyi eltérő felszín – durva betontól az aszfaltig. Ezenkívül bekavarhat még az időjárás is és így a gumiválasztás. Mikkelsen vs. Ogier csata várható, de ne felejtsük el az ugrásra készenálló Neuville és Sordo kettőst sem. Korábban, már mindketten megnyerték a futamot! Nézzük a mai nap első felének történéseit!

CqSlwOFWIAQd3ZC

SS10 – Panzerplatte Lang 1 – 40.80 km – 10:51 ó

A futam állása a szakaszt követően:

adac_ss10

A szakasz történései:

11:30 – Sárga zászló! Lefebrve miatt Latvala és Camilli lassítva!

11:25 – Sordo a második,Neuville a harmadik a gyorson. Sordo +1.6 másodpercre áll Neuville mögött a negyedik helyen az összetettben.

Sordo: A gyors részeken nem vállaltam túlzott kockázatot. A lágy gumikon nagyon nehéz volt!

Neuville: A szakasz vége előtt 4.5 kilométerrel elment a kormányszervónk. Az autó vezethetetlenné vált… örülünk, hogy itt vagyunk!

11:18 – Mikkelsen 13.5 másodpercet kapott Ogiertől. Ogier átvette a vezetést az összetettben.

Mikkelsen: Kereszt gumiválasztással vágtunk neki, ami az egyik kanyarban túlkormányzottá tette az autót, míg a következőben alulkormányzottá. Ez nem bizonyult helyes döntésnek!

Ogier: Ismét tévedtem a gumiválasztást tekintve. Szárazabb volt, mint ahogy vártuk. Azt tettem ami a gumikban volt.

11:16 – 23:09.8 perccel megjött Ogier.

11:05 – Ogier a leggyorsabb a pályánlévők közül. Mikkelsen, Neuville hasonló tempóban követik a világbajnokot! Szerintem Ogier átvezi a futam összetettjében is a vezetést!

10:50 – Jön az eső a Panzerplatte régiójára! Így azok vannak előnyben akik puha gumikon vannak!

CqSjgB1WcAANddM

SS9 – SSS Arena Panzerplatte 2 – 2.87 km – 10:33 ó

adac_ss9o

adac_ss9s

10:55 – Latvala nyerte a szakaszt. (Rallye2)

10:50 – 1:46.9 perccel a privát Citroennel versenyző  Lefebrve vezet!

10:39 – Ogier: A hosszú szakaszra, milyen gumiválasztással vágsz neki? Jó kérdés! Még nem tudom! Hívni fogom a csapatot…

SS8 – SSS Arena Panzerplatte 1 – 2.87 km – 10:22 ó

adac_ss8

10:35 – Mikkelsen: Minden rendben van. Így sikerült! A VW Polo R WRC bal első részén minimális fénysérülés volt látható.

10:35 – Ogier: Esik az eső, nem volt könnyű. Nagyon csúszik. Igyekeztem laza lenni.

SS7 – Bosenberg 1 – 14.45 km – 8:46 ó

CqSI1VaWAAAizcK

adac_ss7

7:42.6 perccel Ogier nyerte a gyorsot Latvala és Tänak előtt. Mikkelsen csak a 5. lett 5.6 másodpercet kapva. Így Ogier az összetettben mindössze 0. 2 másodpercre van csapattársa mögött.

Ogier: Ez sem volt szárazabb, mint az előző szakasz, de jó munkát végeztünk a nehéz körülmények között. Ha Mikkelsen lassabb, mint mi akkor az jó hír, mert az Ő gumijai ide jobbak.

Mikkelsen: Az egyik kereszteződést elnéztük… tolattunk. Utána keményen nyomtam, hogy az időveszteséget ledolgozzuk. Rontottunk, de még mindig harcban vagyunk.

SS6 – Freisen-Westrich 1 – 14.73 km – 8:20 ó

CqSDwQBW8AAeuUh

adac_ss6o

adac_ss6s

Andreas Mikkelsen nyerte a mai első, nyitó gyorsot Ogier és Sordo előtt. Tänak lett a negyedik, míg Neuville az ötödik. Östberg a hatodik helyen kezdett, míg a Rallye2 szabálynak köszönhetően Latvala és Camilli újra a mezőnyben.

Mikkelsen: Azt hiszem talán a lágy abroncs lesz a helyes választás, de még nehéz különbséget tenni. Ogier levágásai után nagyon koszos a szakasz.