WRC 13. Rally Turkey Marmaris 2020 – Shakedown

Fotó: @frank_wrc /Twitter

A 4.7 kilométeres shakedown szakasszal elkezdődik a 13. Török Rally. A shakedown magyar idő szerint 8:00 és 10:10 óra között zajlik majd a P1 kategóriájú pilótapárosoknak. Tavaly Ogier nyert C3 WRC-vel. Az idei győztes személye megjósolhatatlan, csak tippelni lehet. Véleményem szerint a Toyota és a Hyundai pilótái az esélyesek. Ezen a futamon Sebastien Loeb csatlakozik az Ott Tänak, Thierry Neuville duóhoz. Szerintem Kalle Rovanperä lehet az egyik meglepetés ember a 12 szakaszból álló 221,34 kilométeres futam során.

3:28.8 p – Lappi

10:15 – Thierry Neuville nyerte a shakedownt 3:23.4 perces idővel. “Hihetetlenül durvák a szakaszok. A shakedown is nagyon nehéz volt,de sikerült néhány jó beállítást találnunk.Ma egy erős kezdésre van szükségünk, amit már nagyon várok.”

9:15 – Tänak 3:24.6 perccel a leggyorsabb, mögötte három toyotás pilóta Rovanperä, Evans, Ogier sorrendben.

9:01 – 3:24,1 perccel Evans tovább javította legjobb időt!

9:00 – 3:25.1 perccel Ogieré a leggyorsabb idő!

8:52 – Ogier – Mint mindig nagyon durva, sok-sok sziklával.

8:50 – Suninen 3:27.5 perces idejével a második helyre lépett elő.

8:26 – Tidemand – WRC2 – bal első defekttel ért a szakasz céljába.

8:00 – Nézd élőben az első felfutásokat – WRC 13. Rally Turkey Marmaris 2020 – Shakedown:

A tavalyi futamot a Sebastien Ogier – Julien Ingrassia kettős nyerte – Citroen C3 WRC. A hatszoros világbajnok azóta már a Toyota Gazoo Racing versenyzője, aki négy futam után vezeti a világbajnokságot.

Sebastien OgierJó emlékeim vannak Törökországból, hiszen Juliennel mi nyertük a futamot tavaly. Idén ezt az eredményt nehéz lesz megismételni. Ez egy kemény rali lesz mindenki számára, különösen nekünk lesz nagy kihívás, mert mi leszünk a szakaszokon az elsők. Valójában izgatottan várom, hogy mire leszünk képesek a Yaris WRC-vel. A közelmúltban nagyon jól sikerültek a tesztjeink, a felkészülés során. Azt gondolom, hogy sikerült több apró változtatást elérnünk, sikerült előrébb lépnünk az autóval, úgyhogy kíváncsian várjuk, hogy mire leszünk képesek.