Solans nyerte a futamot, Herczig pontszerző – 46. ​​Islas Canarias Rally 2022

A Nil Solans – Marc Marti – #2, Volkswagen GTi R5 – kettős nyerte a 46. ​​Islas Canarias Rallyt. Az ERC mezőnyben a kilencedik helyen zárt a Herczig Norbert/Bacigál Igor kettős, míg a Csomós Mixi/Nagy Attila párosunk a futam tizenkettedik helyén finiselt.

Az RC4 kategóriában versenyző László Martin – Berendi Dávid – Renault Clio Rally4 – az abszolút 28. helyen fejezte be a futamot, amely kategória 11. helyet ért a magyar párosnak.

Az RC5 kategória magyarjai, Herczig Patrik – Bán Viktor – Renault Clio Rally5 – az összetett 47. helyén értek célba, amely kategóriájuk 11. helyét jelentette nekik.

8. Pardo Siota/Pérez Fernández Škoda +1:46,0

Nil Solans: Csodálatos volt itt lenni. Köszönetet kell mondanom mindenkinek, az összes szponzoromnak és a csapatnak is. Ez a győzelem abszolút nekik szól, nélkülük nem tudtuk volna mindezt elérni.
Sokat küszködtünk az autóval. Nem volt időnk és pénzünk a tesztre, ezért a rally alatt változtattunk és javítottunk a dolgokon. Lengyelországban szeretnék versenyezni. Meglátljuk majd, hogy sikerül e megszereznünk az ehhez szükséges támogatást.

Herczig NorbertJó érzés,hogy itt vagyunk. Nagyon nehéz rally volt, de nagyon örülünk, hogy célba értünk, és ismerhettük az MRF gumikat, amelyekről ezen a rallyn sok mindent megtudtunk, így azt remélem,hogy a következő aszfaltos rally még sikeresebb lesz a számunkra.