Sordo vezeti a mezőnyt az első versenynap után.
08-11 October 2020
WRC, Action, Day 1, Dani Sordo, Carlos Del Barrio, Hyundai i20 Coupe WRC
Photographer: Fabien Dufour
Worldwide copyright: Hyundai Motorsport GmbH

101.69 kilométer vár a Rally Italia Sardegna 2020 mezőnyére hat gyorsasági szakasz alatt. Sordo, Suninen, Neuville a dobogós pozíciókban. A tegnapi technikai problémák miatt gyengélkedő Hyundaiok magukra találtak és a délután az övék lett – Neuville a beállításaival küzdött, kétszer is lefulladt a motorja, míg a szakaszokon javíthatatlan felfüggesztés problémái voltak Tanaknak. A Toyoták takarítottak, így hátrányban zárták a délután, míg Rovanperä technikai problámái miatt sodródott az RC1 kategória végére. Lappi nem folytatja – motorhiba.

Mindkét délutáni gyorsasági szakaszt Ogier nyerte. Ennek köszönhetően ismét Ogier a második az összetettben, míg Neuville a harmadik. Az éllovas Dani Sordo előnye 27.4 másodperc a futam záró napja előtt, amikor a mezőny 41,90 kilométert kell, hogy teljesítsen.

Sordo: A mai napot ugyanúgy zártuk, mint a pénteket, nagyon pozitívnak és elégedettnek érezzük magunkat a teljesítményünknek köszönhetően. A nap során figyelnünk kellett az abroncsainkra és azokat mindkét körre körültekintően kellett kiválasztanunk, mert az egyik oldalról nyomnunk kellett, míg a másik oldalról lehetőleg konzenválni, vagy növelni az előnyünket. A nap utolsó gyorsán elfogytak az abroncsaink, így óvatosnak kellett lennünk. Eddigi tapasztalataink alapján tudjuk, hogy nincs kényelmes előny ezen a futamon. Fenn kell tartanunk a ritmust és a tempót vasárnap reggeltől, ha elkarjuk végezni a munkánkat!

SS9 Monte Lerno 2 – 22,08 km

Ogier nyerte a szakaszt, Neuville előtt. Ogier elmondása szerint tiszta szakaszt futott és minden idegszálával az útra tudott koncentrálni, míg Neuville e a cél előtt valamivel ütközött (megérintett), ami miatt óvatosabban vezetett. Még egy gyors van a délelőtti körből!

SS8 Coiluna – Loelle 1 – 15,00 km

Sordo nyerte a gyorsot. A további sorrend Evans, Neuville,Ogier, Tanak, Suninen. Az összetettben Suninent megelőzte Ogier és Neuville is. A hatszoros világbajnok így már a második, míg Neuville a harmadik. Komoly csata bontakozik ki a dobogós helyekért. Ez nem Rovanpera hétvégéje, már nincs a mezőnyben a fiatal finn, miután balesetet szenvedett és kiesett.

SS7 Monte Lerno 1 – 22,08 km

Ogier nyerte a gyorsot, Evans és Neuville előtt. Az összetettben Ogier visszavette a harmadik helyét Neuville-től. Sordo, Suininen, Tänak a további sorrend a legjobb hatban. Sordo találkozott az út közepén egy tehénnel, de elkerülték egymást!

Ogier: Az a célom, hogy minél előrébb végezzek.
Evans: Minden rendben. Tisztességes teljesítményünk volt. Néhol az alacsony Nap miatt nehéz volt.
Neuville: A második pótkerék most nem jelentett elpőnyt, de a második átfutásnál már jelenthet előnyt is.

Gumiválasztás:

A délelőtti körre valamennyi RC1-es legénység közepes abroncsokat választott. Az eltérések a mennyiségben vannak. 5, vagy 6 darab abronccsal vágnak neki a fiúk!