A parádi hegyi felfutó kiélezett harcot hozott

A Parád és Bodony közötti mintegy 1,5 km-es kanyargós útszakasz adott helyszínt az immáron második alkalommal megrendezett hegyi veterán felfutó versenynek. A futam beletartozik a MAVAMSZ által idénre kiírt hegyi felfutó bajnokság értékelésébe, így nem volt meglepő a hatvan feletti nevező. Veterán autók és motorok, előbbiek között pár youngtimer és éles versenyautó is. A verseny a pályabejárás, majd edző kör után két mért szakaszból állt, ahol az időeredmény legközelebbi ismétlése volt a cél. A mezőny erősségét mutatja, hogy a autóval győztes,amúgy régi rali Varga Józsi a kutyacsont MK1-es Escorttal 0,08 -ot futott, míg a legjobb motoros pedig 0,09-et. A rendezők és a szponzorok jóvoltából minden célbaért kapott díjat és egy finom ebédet is az árnyas fák hűvösében.