O’ Donovan megismételte korábbi sikerét és vezeti az Euro RX1-et a “Magic...

O’ Donovan megismételte korábbi sikerét és vezeti az Euro RX1-et a “Magic Weekend-en”

Patrick O DONOVAN celebrates during the FIA World Rallycross Championship in Holjes, Sweden on July 05, 2024 // @World / Red Bull Content Pool // SI202407070522 // Usage for editorial use only //

Patrick O’Donovan méltóvá vált a szezon előtti kedvenc címkéjéhez az FIA Rallycross Európa-bajnokság élmezőnyében: tegnap (július 7-én) Svédországban második egymást követő “Magic Weekend” győzelmét aratta.

Miután 12 hónappal korábban Höljesben ünnepelte áttörést jelentő Euro RX1-es győzelmét, O’Donovan visszatért a népszerű värmlandi pályára, és határozottan a megismételt teljesítményt tűzte ki célul – és a feltörekvő brit csillag pontosan ezt teljesítette.

A Peugeot 208-as volánja mögött a nyitó futamban sakkban tartotta a bajnoki címre esélyes Sivert Svardalt, amíg a norvég ki nem esett a versenyből, majd a második futamban újabb futamgyőzelmet szerzett, miután Ulrik Linnemann látványos kanyarodása elől épphogy elkerülte az első kanyart.

Euro RX1 during the FIA World Rallycross Championship in Holjes, Sweden on July 05, 2024 // @World / Red Bull Content Pool // SI202407070520 // Usage for editorial use only //

A 20 éves versenyző ezután a harmadik futamban a Team RX Racing kettősét vezette, amikor édesapja, Ollie O’Donovan követte őt haza, de a vasárnap reggeli negyedik futamban a vizes pályán való lassú elmenekülés miatt a mezőnyben maradt, és minden bátorságát és ügyességét be kellett vetnie, hogy az utolsó körben egy közönségszórakoztató előzéssel megelőzze Mikko Ikonent, és a második helyen végezzen – ezzel biztosította magának a köztes ranglista első helyét és a pole pozíciót az első elődöntőre.

Amikor azonban Höljesben esik az eső, a pole ritkán a legjobb rajtpozíció, mivel a rajtrács első sorában korlátozott a tapadás. Miután a lámpák kialvásakor az ötödik helyre csúszott vissza, O’Donovan úgy döntött, hogy egyenesen a jokerre ugrik, és ez a stratégia – egy sziporkázó sebességfordulattal társulva – lehetővé tette számára, hogy visszaküzdje magát a második helyre a futamgyőztes Mika Liimatainen mögött a Hyundai-jával.

Ezzel a kétszeres brit ralikrosszbajnok a harmadik rajtkockát szerezte meg a döntőre – ami vitathatatlanul a legjobb rajtkocka -, és miután az első kanyarban hibátlanul összetűzésbe keveredett Yury Belevskiyvel és Peter Hedströmmel, a második kanyarból az élen jött ki.

Amikor üldözői aztán a kör későbbi részében a Velodrome szakaszra érve egymásba botlottak, O’Donovan jelentős előnyre tett szert – és a kockás zászlót több mint négy másodperces előnnyel vette át, és ezzel fölényes győzelmet aratott a bajnoki címért folyó küzdelemben.

“Vasárnap egész nap borzalmasan indultam, de a döntőben remekül rajtoltam” – gondolkodott el. “Hedström mellett voltam, és próbáltam annyi helyet adni Belevskiy-nek, amennyit csak tudtam, de Hedström egyszerűen belement az oldalamba, és én már csak utas voltam.

Patrick O DONOVAN seen during the FIA World Rallycross Championship in Holjes, Sweden on July 05, 2024 // @World / Red Bull Content Pool // SI202407070518 // Usage for editorial use only //

“Ezután lehajtottam a fejem, és minden arról szólt, hogy kezeljem a tempót, és ne hibázzak. A höljesi szurkolók csodálatosak, és hihetetlenül jó hely – ez tényleg a ‘Magic Weekend’, és én imádom. A csapatban mindenki rendesen összefogott, úgyhogy egy nagy köszönet mindenkinek. Visszajönni Höljesbe, és kettőből kettőt csinálni, fantasztikus eredmény.”

A meglepetéscsomag Liimatainen a második helyen végzett a Betomik Racing színeiben, megelőzve a regnáló Euro RX3 bajnok Damian Litwinowiczot, aki lenyűgözte a Volland Racinggel debütáló Euro RX1-es versenyzőt.

A szezon a második fordulóval folytatódik július 27-28-án a magyarországi Nyirádon.