Herczigék folytatják! – ERC Rally di Roma Capitale

07.26 – 10:25 – Vége a mai első körnek! Andrea Crugnola nyerte – 6:31.1 p – a gyorsot Basso és Lukyanuk előtt. Még hat gyors van hátra a futamból!

8. Mareš/Bucha Škoda Fabia Rally2 evo +2:09.8

Herczig nyilatkozata az SS8 szakasz céljában – 13.idő – 6:43.7 p – Ez a szakasz már sokkal jobb volt, bár a cél előtt elég veszélyes volt, mert volt egy zsák (bag) az úton, lassítanunk kellett.

Két vasárnapi gyorson van túl a FIA ERC mezőnye a Rally di Roma Capitale-n. A mezőnyben ott találjuk újra a Herczig Norbert – Ferencz Ramón kettőst, aki a SzupeRally szabály segítségével folytatják a futamot.

Mindkét mai szakaszt (SS7, SS8) Giandomenico Basso – nyerte. Az összetettben Lukyanuk vezet Basso és Oliver Solberg előtt az SS8 után.

1. Lukyanuk 1:12:23.1 ó
2. Basso +29.8 s
3. O. Solberg +49.3 s
4. Breen +1:09.9 p
5. Tempestini +1:11.9 p
6. Llarena +1:36.3 p

Herczig nyilatkozata az SS8 szakasz céljában – szakasz 15. hely – Tegnap elkövettem egy kisebb hibát, aminek köszönhetően sajnos csak a SzupeRallyval tudjuk folytatni. Az első szakasz rendben volt, de itt most nem voltam elég bátor.

07:26. 10: 00 óra – Herczigék folytaják!

07.25. 19:00 óra – A Herczig-Ferencz – Volkswagen Polo GTi R5 – kettős futamának az SS4 szakaszon lett vége, miután balesetet szenvedtek. A magyar páros neve mellett a hivatalos oldalon először a megálltak a gyorson, majd defekt szerepelt, akkor még reménykedtünk. A VW Polo GTi R5 elülső része csúnyán megtört és megsérült a hűtő is, így kiállni kényszerültek a fiúk…

A futamot Lukyanuk vezeti Basso és Oliver Solberg előtt.

1. Lukyanuk/Eremeev Citroën C3 R5 58:52.7 p