Dakar 2020 – Stage 3 – Neom-Neom – 77 km + 427...

Dakar 2020 – Stage 3 – Neom-Neom – 77 km + 427 km = 504 km

A Dakar 2020 mai harmadik szakaszán 504 kilométer vár a 42. Dakar mezőnyére, amelyból az összekötő szakasz 77 km és a szelektív 427km a Neom körüli mai “kősivatagi show” során. kanyonok és hegyek sorozatát leküzdve “homokos szaúdi szőnyegen” navigálva. A szakasz során a Dakar eléri a legmagasabb pontját, 1400 méter tengerszint feletti magasságban a Jabal ash Shifa régiójában, amely komoly navigációs kihívás elé fogja állítani a mezőnyt!

14:20 – A kamionok mai száguldását Karginov nyerte (3:59.15 ó), Viazovich +4:54 p és Shibalov +11:13 p előtt. Az összetettben Viazovicsh vezet Karginov előtt +2:18 perccel.

14:15 – Giovanni Enrico nyerte a mai szelektívet Simon Vitse (+1:00 p)és az összetett éllovasa Ignacio Casale (+1:35 p) előtt.

Ignacio Casale: A Dakar mai 3. szakaszán, a harmadik helyen értem célba, ugyanis problémáim voltak a navigációs rendszeremmel. A szelektív 50. kilométerében romlott el és a szakasz végéig a kezemmel kellett továbbítanom az itinert. Összességében továbbra is vezetjük az összetettet.

14:10 – 33. szakaszgyőzelmét aratta Carlos Sainz a mai napon. 3:31 perccel verte Nasser Al-Attiyahot és 4:19 perccel Jakub Przygonskit. A kategória éllovas szintén Sainz. A Matador 4:55 perccel veze Al-Attiyah és 8:09 perccel Orlando Terranova előtt.

Carlos Sainz:  Ez egy gyönyörű szakasz volt, fantasztikus tájakkal… Nem volt sok időnk benne gyönyörködni, de nagyon szép volt. Lucas nagyon jó munkát végzett a navigációval, így igazán keményen tudtunk támadni. A szelektív záró részében mi voltunk az első a szelektíven, de minden rendben volt. Bármiről is beszélni még túl korai. Egy ilyen nagy versenyen mindenki láthatja, hogy bármi megtörténhet. Nagyon hosszú ideje és megannyi kilométeren keresztül álltunk a gázon, de soha nem tudhatjuk – bármelyik napon, bármi megtörténhet.  Nagyon trükkös eddig a navigáció, de eddig minden rendben…

14:00 – Ricky Brabec – Honda – a motoros kategória győztese 4:08.23 órás eredménnyel.

1. Ricky Brabec
2. Jose Ignacio Florio Cornejo +9:39 p
3. Joan Barreda Bort +13:16 p
4. Luciano Benavides +17:54 p
5. Kevin Benavides +18:51 p
6. Matthias Walker +20:07 p

14:02 – A tegnapi motoros győztes, Ross Branch összeszorított fogakkal de végig csinálta a szelektívet vállsérüléssel, miután bukott a szeketíven 1:27 órás idővel Brabec mögött.
A szelektívet lerövidítették és az 53. útpontnál 395 kilométerre rövidítették.

10:55 – Az autósoknál Sainz, Peterhansel (+9 s), Al-Attiyah (+1:25 p) a sorrend 251 kilométernél.

10:50 – Ricky Brabec továbbra is az élen, miközben egyre nagyobb előnyt motorozik ki kategória társai ellenében. A hondás amerikai előnye már 7:43 perc, márkatársa a chilei Cornejo Florimo előtt, Price a harmadik + 7:49 p.

10:00 – Brabec továbbra is a kategória élén 251 kilométer után! Price a második 4:30 perccel lemaradva.

10:00  – Az autósok kategóriájának élén Al-Attiyah, aki épp nagy csatában van Carlos Sainzzal! A katari előnye 125 kilométer után 11 másodperc. 200 kilométer után Nasser előnye 45 másodpercre nőtt. Peterhansel a harmadik + 1:44 perccel lemaradva.

7:40 – A quadosoknál Ignació Casale nem ismer pardont. Az eddig remeklő chilei címvédő vezet G. Enrico és R. Sonik előtt 101 kilométer megtétele után.

7:35 – De Villiers elkezdte az autósok mai versenyét!

7:30 – A hondás armada kezdte a napot a legjobban. 125 kilométer után Ricky Brabec vezet Kevin Benavides előtt, míg a harmadik helyre Mattias Walkner lépett előre. Toby Price a negyedik. A tegnapi szakaszgyőztes Ross Branch “elkeveredett” a hátránya 45 perc!