Dakar 2017 – Stage 12 – Irány Buenos Aires! 786 km –...

Dakar 2017 – Stage 12 – Irány Buenos Aires! 786 km – 64 km mért szakasszal

10: 16 perckor kezdődik a Dakar 2017 idei utolsó szelektívének 64 kilométeres mért szakasza. Több kategóriában gyakorlatilag borítékolható a győztes személye, de … a cél a célban van!

Motor: 97/97 mutatót mutat a motorosok mezőnye! Célban minden motoros! A #006 rajtszámú Van Beveren nyerte a szelektívet Farres Guell és Barreda Bort előtt! Az összettt éllovasa Sunderland a 6. helyen ért célba +1:42 perccel Van Beveren mögött!

Az összetettben hármas KTM siker született! Sunderland nyert, Wakner és Farres Guell előtt.

A kategória végeredménye: CGM_12

Quad 22/22 : Casale nyerte a szelektívet! Az összetettben, mint ahogy az várható volt Karyagin nyerte! Ő az első orosz versenyző aki nem kamionos kategóriában nyerte meg a Dakart!

A kategória végeredménye: CGQ_12

Autó: Mr. Dakar, Stephan Peterhansel győzelmével és hármas Peugeot sikerrel zárult a Dakar 2017 autós kategóriájának küzdelme. Peterhansel 13. győzelmét aratta a Dakaron! A szelektívet Loeb nyerte 10 másodperccel megelőzve Peterhanselt!

A kategória végeredménye: CGA_12

UTV – Az egy literesek mezőnyének versengését a Leandro – Lourival brazíl kettős nyerte.

A kategória végeredménye: CGS_12

Kamionok:  Sotnikov és Nikolaev a célban! Nikolaev 1:49 perccel volt gyorsabb csapattársánál.

A kamionok küzdelmét Nikolaev nyerte, Sotnikov előtt 18:58 perccel.

A kategória végeredménye: CGC_12