Bouffier az élen, Kajto a második, Östberg az ötödik helyre esett vissza...

Bouffier az élen, Kajto a második, Östberg az ötödik helyre esett vissza – SS3-SS4

04 BOUFFIER Bryan (FRA) DINI Gilbert (FRA) Ford Fiesta R5 action during the 2017 European Rally Championship Rally Rzeszowski in Poland from August 4 to 6 – Photo Wilfried Marcon / DPPI

Lukyanuk vezetésével indult a nap, de a második gyorsot követően, már Östberg vezetett. Lukyanuk nem végzett félmunkát összetörte  a Ford Fiesta R5-t. Östberg is búcsúzott az éllovi pozíciótól, miután a négyes gyorson 20 kilométeren keresztük kormányszervó nélkül volt kénytelen vezetni. Az SS5 gyors előtt  a többszörös lengyel bajnok Bryan Bouffier vezet. Kajetan Kajetanowicz és Marijan Griebel előtt.

Bouffier: Minden rendben. Ebben a pillanatban magabiztosnak érzem magam. Szerntem jó lett az időnk. Szerettem volna a futamot vezetni, de nem ilyen áron, de most ez van.

A futam állása az SS4 után

A magyarok közül sajnos ketten nem végeztek félmunkát és alaposan össetörték autóikat – Németh Lackó és Klausz Kristóf.

A Skoda Fabiával ismerkedő Botka Dávid a 14. helyen, míg Ifj. Érdi Tibor a 21. helyen áll, négy gyors után, ami a kategória első helyét jelenti 7.7 másodperces előnnyel.

Botka: A szakasz jó volt! Az időnk pedig jobb! Nagyon élvezzük! Az autó szuper.

Ifj. Érdi: Jó kis nap volt eddig a mai, remek csatát vívtunk  Subarus sráccal. Nem tudtam volna keményebben nyomni!