Az előny Ogiernél – 27. Kennards Hire Rally Australia 2018 – SS9-SS12

Fotó: Citroen Racing

Tíz szakasszal folytatódik a 27. Kennards Hire Rally Australia futama. Mindkét világbajnoki potverseny kimeneteléről dönt a futam. A pilóták potversenyében az ötszörös világbajnok Sebastien Ogiernek áll a zászló, míg a gyártói pontversenyben a Toyota számára a legkedvezőbb a jelenlegi helyzet. A futam jelenlegi éllovas Mads Østberg – Citroen Racing. Ogier remekelt a péntek délutáni időszakban, miközben Neuville és Tänak több hibát is vétett. Ma arra számíthatunk, hogy Ogier kihívóinak kockáztatniuk kell, míg Ogiernek a határhoz közel kell autóznia az ausztrál murván! Messze még a vége! Bármi megtörténhet!

SS11 Urunga I – 20.11 km

Latvala átvette a vezetést az összetettben, akitől a csapat azt kérte, hogy a vezetésre koncentráljon és ne Ott Tänakra!

Neuville +2:03.5 p

11:32.3 p – Tänak – A bajnokság nincs a kezünkben, így nincs min gondolkodni, de mindent megteszek. Egy újabb tiszta szakasz és meglátjuk, mi történik majd.
11:34.0 p – Latvala
11:38.8 p – Lappi – Nem volt egy jó szakasz. Sokat hibáztam és nem találtam a helyes versenyvonalat.
11:45.8 p – Østberg – Nehéz tartani a Toyotákat. Sokkal kisebb a tapadás a vártnál. Van még néhány új gumim azok talán segíthetnek. (Nagyon dühös Mads!)
11:46.9 p – Evans
11:51.7 p – Ogier – A délelőtti kör véget ért. Ha Thierry nem tudja megoldani a problémáját, akkor csak a szervizben. Távol vagyunk a harcoktól, így csak próbálkozunk.
11:58.0 p – Neuville – Valami megtör az autóban, de még vezethető. Jobb hátsó lengőkar…

11:59.4 p – Suninen
12:52.6 p – Breen – Gyakorlatilag a teljes szakaszon bal hátsó defektem volt, ami igyekeztem kezelni! Megsérült a bal hátsó felfüggesztés, a kerék kifelé áll.
14:51.2 p – Serderidis

23:35 – A Citroenes pilótáknak elfogytak a gumijaik, illetve Breen-nek technikai problémája van(folytószelep).

Neuville +1:43.2 p

Tänak 15:12.6 p – A lehető legjobbat igyekeztem nyújtani. A lágy abroncsok kezdenek elmelegedni, így nem ez volt a legjobb választás. Ez a kör legfontosabb gyorsa, még mindig azt érzem, hogy megtudom nyerni a futamot.
Latvala – 15:16.4 p
Paddon 15:17.1 p – Jó szakaszunk volt, jól éreztük magunkat az autóban. Hátul vannak a lágy abroncsok. Lehet, hogy túl agresszív voltam, mweert az utolsó 5-6 kilométerben sokat mozgott alattunk az autó.
Østberg 15:19.7 p
Lappi 15:21.0 p – Egyre jobban tisztul a versenyvonal, így nehéz lesz a mögöttünk jövőket megverni.
Breen 15:23.5 p
Ogier 15:33.6 p – Jobb volt, de nagyon laza a felszín, így , hogy őszinte leszek nagyon nehéz lesz pozíciókat előrébb lépni. A fő cél Thierry előtt maradni!
Neuville 15:41.2 p – Nem tudok csinálni semmit, ami nagyon frusztráló… megpróbálom, de nincsenek nyomok egyáltalán.
Evans 15:43.9 p
Suninen 15:49.7
Serderidis 17:55.7 p

22:09 – 20 kilométernél már 1:32.4 perc!

22:05 – Az autók két percre rajtolnak egymás után…13 kilométer után Neuville 1:12 perccel gyorsabb, mint Serderidis… a szakasz végén Neuville akár porban is autózhat…

Neuville +1:21.7 p

Paddon 7:20.9 p – Jól sikerült a mai startunk.Ezeket a gyorsokat nagyon kedvelem, van ugyan pár hely ahol nem vagyok még elég bátor, ezeket kell jobban abszolválnom.
Latvala – 7:21.3 p – Nagyon jó szakaszunk volt. Néhány helyen szélesek voltunk. Paddon támadott! Kiváncsian nézném meg mit csinál majd Mads.
Tänak 7:23.6 p – Jó szakaszom volt. A rajt után nagyon sok szarvas volt a gyorson.
Breen 7:24.9 p – Nem sikerült rosszul, de a ritmus nem volt az igazi… szeretném a következő gyorson megtalálni a jó ritmust.
Lappi 7:25.3 p – Sokat kellett takarítanom, csak a vonalat követtem. Még nem tudtam erősebben nyomni.
Ogier 7:29.8 p – Nem sikerült még elérni azt a támadási szintet, mint amit tegnap… sokat tétováztam. A következő gyoroson igyekszem megtalálni a helyes ritmust.

Mikkelsen / Østberg – 3 közepes és 2 kemény

Időjárás: Száraz feltételekre számíthatunk a délelőtti gyorsokon, amelyeket esetleg két gyors lefolyású záport áztathat esetleg!

Rajtlista:

Sebastien Ogier: Minden mai szakasz olyan volt nekünk, mintha Power Stage lett volna. Nagyon kemény volt a szakaszokon elsőként autózni és tövig nyomni a gázpedált. Mindig frusztráló, ha a legjobbak idejével nem tudsz versenyezni, de el kell fogadnod!
A riválisainkkal szemben mi nem hibáztunk és nagyon jó helyzetben vagyunk a bajnokságban, ami a hétvége fő célja. Nagy köszönet a csapattársaimnak a délutáni segítségért, aminek köszönhetően jobb rajtpozícióból várhatom a folytatást.