10. Rally di Roma Capitale 2022 – SS2 – SS4

Fotó: ŠKODA Rally Team MRF Tyres Hungaria

Hat gyorsasági szakasszal folytatódik az ERC idei hatodik futama a 10. Rally di Roma Capitale. Az SS1 szakaszt Damiano De Tomasso nyerte, köszönhetően Giandomenico Basso körai rajtjának, amely 10 másodperces büntetést jelentett az olasz pilótának. Legjobb magyarként Herczig Norbi a 14 helyen végzett, míg Csomós Mixi a 17. helyen zárt. László Martin a 41.helyen, míg Herczig Patrik a 67. helyen fejezte be az SS1-et – Colosseo ACI Roma – 1,70 km.

Szakaszeredmények

A #19 rajtszámú Scattolon Giacomo – Bernacchini G. kettős megállt a szakaszon. Az olasz páros végül célba ért sérült jobb első kerékkel.