Rally Italia Sardegna 2020 – SS1 – SS4

Hat gyors vár a mezőnyre. A VB kimenetele is eldőlhet a futamon. A Toyotánál nincs csapatutsítás, Mäkinen szabad versenyt enged pilótáinak. Céljuk mindkét cím megszerzése! Meglátjuk, hogy a többiek mit szólnak ehhez! Hamarosan kezdünk!

SS4 Erula – Tula 2 – 21,78 km

Első alkalommal Sordo volt a leggyorsabb 16:50.0 perces idővel.
16:33.1 perccel ismét Sordo volt a leggyorsabb! A futam tavalyi győztese átvette a vezetést az összetettben is! Sordo remekül használta ki a délelőtt folyamán a rajtpozíciójában rejlő előnyöket.

Sordo: Nagyon jó volt! Az autót remek érzés vezetni! A legjobb beállításokat igyekeztünk megtalálni, azt gondolom, hogy a csapat remek munkát végzett az előző futam utáni szünetben.

8. Loubet / Landais Hyundai i20 Coupe WRC +1: 09.4

Az első alkalommal Suninen volt a leggyorsabb 9:59.8 perccel.SS3 Tempio Pausania 2 – 12,08 km

Evans nyerte a gyorsot, Ogier és Sordo előtt! A walesi pilóta ideje 9:49.0 perc volt. Tänaknak valamilyen technikai problémája lehet, mert a hátránya már 1:11.2 perc.

SS2 Erula – Tula 1 – 21,78 km

Sordo nyerte a szakaszt, Suninen és Ogier előtt. Lappi kiesett, vélhetően elfüstölt a Fiesta WRC motorja. Neuville-t nagyon zavarta a két pótkerék, miatti túlkormányzottság. Tanak bajban lehet, mert technikai gondjai lehetnek, valami nincs rendben a #8 rajtszámú i20 WRC-vel.

Sordo: Az autóval minden rendben van! Jó szakaszunk volt. Még nem feszegetem a határokat, pedig tudnék gyorsulni, de csak öt gumink van!