Wirtmann meghódította Székelyföldet

Textura Sport Club
Wirtmann Ferenc–Kerekes József, Ford Escort Mk II
Hargita Rali

Első alkalommal versenyzett Wirtmann Ferenc és Kerekes Joti Romániában, de valószínűleg nem utoljára, legalábbis erre lehetett következtetni az élménybeszámolójukból.

„Hibátlan rendezés, kiváló pályák, nagyon jó hangulat, minden volt, csak gödör nem“ – foglalta össze Wirtmann Ferenc a Hargita Ralin szerzett tapasztalatait.

A Grawe Életbiztosító Zrt által támogatott páros egy baráti meghívás után állt rajthoz a Székelyudvarhely központtal megrendezett román bajnoki futamon.

„Bevallom, nem számítottam ilyen jó körülményekre. Székelyudvarhely nagyon szép város és mindent a ralinak rendeltek alá: gyorsasági szakaszt rendeztek a városban, a legszélesebb útját, a Kossuth Lajos utcát pedig másfél kilométer hosszan lezárták, ott volt a szervizpark.

Az adminisztratív átvétel öt perc alatt zajlott le, a gépátvétel tíz perc alatt. A pályákon kettőt lehetett menni. A GPS mellett a pályabejáráson is volt rajt és cél állomás a szakaszokon.

Az utak hibátlanok voltak, egyetlen gödörrel sem találkoztunk az egész hétvége alatt.

Pénteken három gyorsaságit rendeztek. Az első a 29 kilométeres Bucin volt, ami itt egy nagyon híres pálya, aztán következett egy 12 kilométeres szakasz és a városi pálya.

Ez utóbbit csak későn lehetett tréningezni, amit nem jól írtunk fel és az egyik körforgalomban rossz irányba fordultunk. Sokat nem veszítettünk vele, de így is utolsó időt autóztunk.

Szombaton két 6 és egy 14 kilométeres pálya volt háromszor. Változatosak voltak, gyors, technikás részekkel, kihordással. Nagyon flottul működött minden, egyetlen perc késés sem volt.

A román historic mezőny nem túl nagy, egy BMW, egy Alfa és két Golf volt az ellenfelünk. Nem tudtuk, hogy mire számítsunk, ezért a 29 kilométeres szakaszt megnyomtuk, ott adtunk a másodiknak másfél percet, ezzel el is dőlt a verseny. Végül négy perc előnnyel nyertünk.

Abszolút megérte kimenni, nagyon jól éreztük magunkat és nagyon jó versenyen vettünk részt. Kár, hogy ilyen messze – nyolc órás autóútra – van, mert különben akár a magyar historic mezőnyt is érdemes lenne kivinni egy futamra.“

CEZ HISTORIC RALIBAJNOKSÁG 2019
március 29–30. Eger Rali
április 6–7. Lavanttal Rali (Ausztria)
április 26–27. Vltava Rali (Csehország)
május 3–4. Tátra Rali (Szlovákia)
június 28–29. Zelezniki Rali (Szlovénia)
július 18–20. Weiz Rali (Ausztria)
augusztus 30–31. Alpi Orientali (Olaszország)
szeptember 20–21. Nova Goricia Rali (Szlovénia)

2013. Historic CEZ-bajnok
2014. D korcsoport magyar bajnok, Historic Eb. C korcsoport 4.
2015. C korcsoport magyar bajnok, Historic CEZ-bajnok, Historic Eb. D korcsoport 2.