Sirmacis nyert, miután Lukyanuk kiesett Észtországban

MEGOSZTÁS
03 SIRMARCIS Ralfs SIMINS Arturs Simins Skoda Fabia R5 Action during the 2016 European Rally Championship ERC Estonia Rally, from July 15 to 17 at Tallinn, Estonia - Photo Wilfried Marcon / DPPI
03 SIRMARCIS Ralfs SIMINS Arturs Simins Skoda Fabia R5 Action during the 2016 European Rally Championship ERC Estonia Rally, from July 15 to 17 at Tallinn, Estonia – Photo Wilfried Marcon / DPPI

Ralfs Sirmacis – Skoda Fabia R5, Michelin -, nyerte a FIA ERC auto24 Rally Estonia futamát az ERC címvédő lengyel Kajetan Kajetanowicz – Ford Fiesta R5, Pirelli – előtt. Slim Plangi – szerezte meg a harmadik helyet.

Az összetett éllovasa Alexey Lukyanuk az utolsó előtti gyors – SS15 Vissi 2. – 13.32 km – 9 kilométerében elveszítette Fiestája bal hátsó kerekét.

CnkRBiPXgAQchMd

Lukyanuk: Az történt, hogy a kormányt nem sikerült irányba tartanom, így elveszítettük a kontrollt. Az úton maradtunk, a versenyvonal jó volt, a  tapadás sem volt rossz, úgy vezettem, ahogy máskor. Nem volt szerencsém. Megvolt a jó ritmus és nem nyomtam a maximumon sem…nagyon elégedett voltam a sebességemmel.

A Klausz – Nyirfás kettős az összetett 19. helyén, kategória 8. helyén ért célba.

SS15 – Sirmacis: Nagyon sajnálom, hogy Alexey kiesett. Szeretném megnyerni a futamot, de küzdelemben és nem úgy, hogy valaki kiesik előlem, így ez nem kihívás a számomra.

SS16  –  Sirmacis: Fantasztikus! Két győzelem ez egy csodálatos érzés. Megakartam nyerni a csatát, de ilyen a rali, technikai sport. Jövőre szertnék gyorsabb lenni . A következő futamot is szeretném megnyerni Lettországban.