24-27 January 2019
Sebastien Loeb
Photographer: Helena El Mokni
Worldwide copyright: Hyundai Motorsport GmbH

A Hyundai Motorsport a győzelmet célozza meg a jövő heti 67. Svéd Rallyn. Az alzenaui központú csapat a tavalyi győzelmét és dupla dobogóját szeretné megismételni, aminek a segítségével megerősítené a konstruktőri vezető pozícióját. A szezonnyitó nagyhercegségi futamon új csapatával a negyedik helyen nyitó kilencszeres világbajnok idén is a pódiumért szeretne küzdeni.  A Loeb – Elena kettős 2013 után tér vissza a skandináv futamra, amikor is a második helyen zárt.

Sebastien Loeb – #19 Hyundai i20 Coupe WRC – Jó eredménnyel indult a Rallye Monte-Carlo  az új csapatommal a Hyundai Motorsport-tal, ami különösen felértékelődik a szezonnyitó futamot követően, hiszen minimális időnk volt csak a tesztelésre. Minden versenyhétvégén a pódiumért csatáztunk, erre készen állunk most is. A Svéd Rally egy nagyon nehéz, kihívásokkal teli futam. Abban az esetben ha a feltételek stabilan jegesek és süt a nap akkor a szezon egyik legizgalmasabb ralija lehet, de az egyik legnehezebb is lehet, ha az enyhe időben esik az eső és erősen olvad a hó. Mi abban bízunk, hogy a feltételek “jók” lesznek.