Rendületlenül a 3. helyen – Csendes Zsolt

csendes_zs-3

A GFS Racing Team színeiben versenyző Csendes Zsolt az elmúlt időszakban három versenyt teljesített ellentétben autójával, hiszen az Opel Ascona 400 Turbó az új támogatóknak köszönhetően megkapta a szekvenciális váltót és a felprogramozás után négy versenyen volt látható. Egy igazi szörnyetegként támadta a versenypályákat.

Tóth Attila a Bányásznapi Oroszlány Rallye 2016 nevet viselő MARB futam előfutójaként próbálta betörni az új technikát. Attila rendkívül élvezte a versenyt, hiszen egy nagyon erős autót sikerült összerakniuk.

Ezt követően Lengyelország felé vette a csapat az irányt, ugyanis az az augusztus 27-28-re tervezett lengyelországi RC CEZ futam elmaradt és egy új időpontban szeptember 3.-án Bednary-ban egy napos futamot szervezett a lengyel szövetség. A rendezés hagyott némi kívánnivalót maga után és a kuplung sem úgy működött, ahogyan annak kellett volna. Végül a két barát így is a dobogón végzett, Tajmel Tibor az STC 2000+ kategóriában első helyet, Csendes Zsolt kategória harmadik helyet tudhatta magáévá.

csendes_zs-2

Szeptember 11.-én az Ausztriai bajnoki futamon ismételten problémák léptek fel a kuplunggal az első előfutamban, amit a speer meghibásodása követett. A szerelőknek, Pit Bullnak és Dadannak, feszített tempóban sikerült a döntőre kicserélniük a diffit. Zsoltnak így sikerült ismét a dobogó harmadik fokára állnia.

Szeptember 24-25 között megrendezésre került az MNASZ Rallycross OB 6. fordulója Máriapócson, természetesen innen sem hiányozhatott Zsolt. Hatalmas csatákkal és megannyi ütközéssel fűszerezett versenyt abszolváltak a versenyzők. A harmadik előfutamban Zsolt elsőként jött el a rajtból, amit hatalmas ütközéssorozat követett, igazából nem lehet meghatározni, hogy ki indította be a láncreakciót, amiben Zsolt autójának jobb oldala megközelítőleg hét centiméterrel lett rövidebb. A versenyen Nagy Róbert állhatott a dobogó legfelső fokára, amelyet még az unokáinak is emlegetni fog, mesélte Zsolt mosolyogva. A második helyen Tajmel Tibor végzett, őt követte Csendes Zsolt a harmadik helyen.

A soron következő verseny Nyirádon lesz, mindannyian bizakodva vágnak neki a hazai megmérettetésnek, Zsolt reménykedik abban, hogy végre sikerül betörnie a szörnyeteggé fejlesztett csapásmérőt és kiszakad a folyamatos 3. hely fogságából.