Monza Rally Show 2016 – Sordo vs. Rossi

cymtzs2weaalk2pA futam nyitó, pénteki napját követően Valentino Rossi – Ford Fiesta RS WRC – állt az élen, miután Dani Sordo – Hyundai NG i20 WRC – 5 másodperc büntetést kapott az egyik lassító “átalakításáért”. Így a “The Doctor” előnye spanyol riválisa előtt 3.2 másodperc.

Ma öt szakasszal folytatódik a futam – 2x Parabolica, 1x Grand Prix, 1x Maxi Grand Prix, 1x Podium.

A mai második Grand Prix – 33.2 km – kilométeres szakaszt a #6 Bonanomi nyerte – Citroen DS3 WRC – nyerte 15:55.9 perces idővel. Rossi második lett a gyorson 1.1 másodperccel lemaradva honfitársa mögött. Dani Sordo a negyedik helyen finiselt 6.5 másodpercet kapva a győztestől.

ar7d0274

Az összetettben Rossi vezet Bonanomi +5.9 s és a harmadik helyen álló Sordo +6.5 s előtt.

A mai első Parabolica 1 – 8.5 km  – szakaszt Dani Sordo nyerte 5:25.8 perccel. A Hyundai Motorsport pilótája 1.7 másodperccel volt gyorsabb, mint Valentino Rossi.