Marquez földöntúli asseni győzelme – MotoGP

Mindenidők egyik legjobb MotoGP futamát láthattuk az asseni katedrálisban. A 26 körös, 105.000 néző előtti futamot Marc Marquez nyert Alex Rins és Maveric Vinales előtt. Andrea Divizioso lett a negyedik, míg az ötödik helyen Valentino Rossi finiselt.

Körről körre, nem egyszer kanyarról, kanyarra változott a helyzet. Több alkalommal is összeértek a motorok és a versenyzők is. Az biztos, hogy Fortuna a tenyerén hordta a versenyzőket. Egyedül kilenc körrel a vége előtt Danilo Petrucci dobta el Ducatiját.

A futamot vezette Marquez, Lorenzo, Dovisiozo, Rossi és Vinales is… nincsenek szavak a versenyre egy biztos többször is meg lehet nézni, mint egy remek akciófilmet. Hihetetlen volt Marquez ellépése a futam végén, mintha új gumikat kapott volna