A “kis” Rovanperä nyert, a “kis” Solberg kategória másodikként mutatkozott be

Ezen a hétvégén rajtolt a Rallijs Akuksne futamával az lett és a litván bajnokság. A “kis” Rovenperä győzelmével zárult a futam. A fiatal finn pilóta hibátlan futammal indította el az idei pontvadászatot és szerezte meg a győzelemért járó 25 pontot.

A futam végeredménye:

1. K. Rovanperä – R. Pietiläinen – Skoda Fabia R5
49:56.48 p
2. N. Gryazin – Y. Fedorov –  Skoda abia R5 – +1:38.0 p
3. R. Bundsen – R. Loštšenikov – Mitsubishi Lancer Evo VIII – +3:12.28 p

Kalle Rovenperäval kapcsolatos friss hír az, hogy a 2017-es Wales Rally GB futamán bemutatkozhat egy WRC volánja mögött. A WRC típusa még nem ismert, de a fiatal tehetség a közelmúltban kipróbálhatta a Toyota Yaris WRC-t!

Ezen a futamon mutatkozott be első alkalommal Petter Solberg fia Oliver Solberg a ralisok mezőnyében a a Sport Racing Technologies csapatának Peugeot 208 R2-vel.Oliver eddig crosskartozott.  A 15. születésnapja előtt álló fiatal pilóta-palánta “nem vallott szégyent”miután a mai rallysprint versenyen (SS4-SS10)  a kétkerekes kategória második helyét szerezte meg, míg az abszolútban a 7. helyen zárt V.Gulbæk Engan navigálása mellett. Fotó: Oliver Solberg

Videók: tavsauto

Fotó: Kalle Rovanperä Racing