Kiizzadt dobogó Zagreb-ból! – 45. Ina Delta Rally Zagreb

Kiizzadt dobogó Zagreb-ból!

Ha egy mondatban kéne jellemezni az elmúlt hétvégét, akkor röviden csak ennyit írnék.

Azonban egy kicsit hosszabban is elmesélem, hogy mi is történt velünk a 45. Ina Delta Zagreb rally-n. Szerdán érkeztünk meg Zagrebba ahol mindjárt a pályabejárással el is kezdődött a program. Nagy izgalommal kezdtük meg a pályák feldolgozását, hiszen előtte ezen a versenyen még soha nem jártunk , így minden pálya új volt nekünk. Nehezítette a dolgunkat, az is, hogy a szervezők csak két alkalommal engedélyezték a bejárást, így sejtettük ,hogy nagy hátrányban leszünk az ellenfeleinkhez képet, hiszen ők kivétel nélkül már a sokadik alkalommal vettek részt ezen a futamon. A múltkori Opatija rallyn történt balesetünk miatt a fő cél, most a CÉL volt. A penzum 10 gyorsasági szakaszból állt közel 160 km-en. A pályák rendkívül technikásak, és nehezek voltak, valamint a hétvégére megérkezett extrém meleg sem könnyítette meg a dolgunkat. A kocsiban ilye3nkor nem ritka, hogy 50-60 fok van, amit egész nap elviselni elég nehéz, és a koncentrációt fent tartani sem a legkönnyebb dolog. A csapatnak hála az autó szuperül muzsikált egész hétvégén, és igyekeztünk mi is kihozni a maximumot a lehetőségeinkből, melynek köszönhetően stabilan a 4.-ik helyen mozogtunk. Első nap voltunk előrébb is, de tudtuk, hogy a másnapi pályákon kijön sajnos az a hátrány, hogy először járunk arra. A versenyt végig stabilan vezető Cseh páros hibázott és felborult, így pedig mi is egy helyezéssel előrébb soroltunk. A rally már csak ilyen, néha elvesz néha ad. Az opatija rallyn mi ajándékoztunk oda egy dobogót, most pedig mi kaptunk egyet.
Hozzáteszem ezért a dobogóért még így is nagyon meg kellett dolgozni.

A lényeg,hogy fontos pontokat gyyüjtöttünk, amifontos lehet majd a végelszámolásnál is.

Most egy rövid pihenő és a hónap végén már megyünk is Zeleznikibe ( Szlovéniába) ahol folytatjuk a szezont.