Hockenheimring IDM zárófutam album – Kovács Bálint

MEGOSZTÁS

A 220 Volt H-Moto Team ifjú tehetsége, Kovács Bálint az összetett 7. helyén zárta első szezonját az ADAC KTM Kupában.A 15 éves tehetség a hétvégén Hockenheimben, a német bajnokság zárófordulóján vett részt.

“Nagy izgalommal vártam a szezonzáró futamot, és ahogy azt vártuk, a pénteki szabadedzésünk ráment a pályaismeretre, hiszen korábban még sosem motoroztam a hockenheimi pályán. Az időmérőre változtattunk pár dolgot a motoron, ennek köszönhetően a hetedik pozíciót sikerült megcsípnem a rajtrácson. Ám mindezt hiába tettem, hiszen nagyon elrontottam a rajtot, teljesen visszaestem a mezőnyben, ám a második körtől megtaláltam a tempómat, és megkezdtem a felzárkózást. Sikerült egészen a hatodik helyig visszajönnöm, és amikor beértünk a célba, már csak egy tizedre voltam az ötödik helyen végzett riválisomtól. Elégedett vagyok az idei szezonommal, hiszen ez az összetettben elért hetedik hely jó alapot ad a folytatásra” –fogalmazott Kovács Bálint.

Képek: Háfra Zsolt – 220volt H-Moto Team