Dakar 2022 – Stage 7 – Rijád > Al Dawadimi -701 km (299 +402 km)

MEGOSZTÁS

Kezdődjön hát a Dakar 2022 második hete!

Motor:
11:15: Jose Ignacio Cornejo Florimo nyerte az a szakaszt, míg az összetettben Adrien Van Beveren vezet!

11:05 – Kevin Benavides áll az élen 16 motoros célba érése után.

6.Pablo Quintanilla +8:15

10:20 – Pablo Quintanilla elsőként érte el a szelektív 370 kilométeres pontját.

299 kilométer után Nacho Cornejo vezet Kevin Benavides és Barreda Bort előtt.

221 kilométer után továbbra is Nacho Cornejo az élen. A 259 kilométeres pontot eddig négy motoros érte el. Brabec a leggyorsabb!

9:10 – Kevin Benavides – KTM – az ideiglenes éllovas , aki 24 másodperccel gyorsabb volt, mint Hondás vetélytársa Brabec.

09:00 – Ricky Brabec az ideiglenes éllovas a kategóriának 221 kilométer megtétele után.

08:15 – Az 5. szakasz győztese, Danilo Petrucci nem sokkal a 6. szakasz rajtja után könyöksérülést szenvedett. Az olasz a 42. motoros ma reggeli rajtnál. A MotoGP egykori versenyzője a 121. km-t a 30. helyen teljesítette, több mint hét perccel Nacho Cornejo mögött.

08:00 – Nacho Cornejo megszerezte a vezetést a 121 kilométer után, de mindössze négy másodperccel Toby Price és 27 másodperccel  Kevin Benavides előtt. Ricky Brabec 59 másodpercnyire a negyedik éllovas csapattársa előtt.

A 402 kilométeres szelektív rajtjába nem érkezett meg a legutóbbi hatos szakasz győztese Daniel Sanders. A GasGas csapat raidere balesetet szenvedett és  bal karjának sérüléseivel kórházba szállították. Így a mai nap elsőként rajtoló motorosa kiesett!

3. Alexander Maksimov +21:00

10:25 – 221 kilométer után Marcelo Madeiros vezet továbbra is.

08:35 – Nincs változás 121 kilométer után sem a legjobb ötben. Negyedik Alexander Maksimov, míg az ötödik Copetti. Az első három 1:36 percre van egymástól, míg Pablo Copetti 6:09 percre van az éllovashoz képest.

Pablo Copetti most több mint hat percet szállít Marcelo Medeirosnak, akinek előnye Sébastien Souday-val szemben 38 másodpercre csökkent. Az összetettben vezető Alexandre Giroud továbbra is a harmadik helyen áll, 1′31″-cel lemaradva a  szakasz éllovasa mögött, de ami még ennél is fontosabb, 4′38″-cel Copetti előtt, a címért folyó küzdelemben legközelebbi riválisa előtt.

08:30 –  Marcelo Meideros továbbra is az élen. A második ellenőrzőpontnál (77 km), ahol majdnem egy perccel vezet Sébastien Souday előtt és 1’32’-rel Alexandre Giroud előtt.

Autó:

Sebastien Loeb: “Fantasztikus szelektívünk volt a szakasz vége előtt 50 kilométerig, amikor is motorproblémával kezdtünk el küzdeni. Csak leállt és újra beindult… Sok időt veszítettünk a vége felé, de még így is sikerült nyernünk. Nem vagyunk jó pozícióban, nincsenek megválaszolandó kérdések. Nincs stratégia. Csak tesszük a dolgunkat, és meglátjuk, hogyan alakul majd.

12:55 – A szaúdi Al Rajhi elérte a szelektív célját!

13:05 – 370 kilométernél 6:08 perc Loeb előnye

12:40 – 334 kilométernél Loeb 6:34 perccel áll Loeb előtt.

12:10 – 299 kilométerben ideiglenes Yazee Al Rajhi a szakasz élén.

12:05 – Sebastien Loeb vezet 259 kilométer után 6:38 perccel gyorsabb, mint Nasser Al-Attiyah.

12:00 – Giniel De Villiers megállt a szelektív 198. kilométerénél. Csapattársa, Henk Lategan sietett a segítségére. Meglátjuk, hogyan alakul ez, de De Villiers, aki a 7. szakaszt összesítésben a negyedik helyről kezdte, valószínűleg komoly hátrányba fog kerülni.

11:00 – Ma a 29.pozícióból rajtoló Stéphane Peterhansel több mint öt percet veszített a 41 km után. 77 km után sikerült stabilizálnia a helyzetet. 121. km megtétele után kettő perc a lemaradásuk az éllovas és csapattárs Sainz mögött.

10:55 – Carlos Sainz még mindig Sébastien Loeb előtt áll 121 kilométer után, de előnye mindössze négy másodpercre csökkent. Henk Lategan már két percre van lemaradva. Giniel De Villiers hátrány 2:42 perc. A harmadik Toyota a pályán, Nasser Al-Attiyah az ötödik, több mint három perccel lemaradva. A mai elsőként rajtoló ‘Orly’ Terranova már majdnem öt percet veszített eddig az éllovashoz képest!

10:00 – 121 kilométer után Al-Attiyah, Ekström, Roma a ideiglenes leggyorsabb három. 77 kilométer után Sainz, Loeb, Lategan a sorrend.

Fotó: Red Bull Content Pool

09:25 – 77. klométer után ideiglenes Ekström a leggyorsabb Nani Roma előtt.
Yazeed Al-Rajhi az összetett második helyezettje, gyengébb teljesítményt nyújt a szelektív ezen részében. A szaúdi több mint 4′30″-et veszített a 77-es kilométer után, így az összetettben legközelebbi riválisának, a jelenleg a szakaszt vezető Sébastien Loebnek a kezében lesz az irányítás.

09:05 – A 44. kilométeres pontot Al-Attiyah Ekström mögött 7 másodpercnyire lemaradva teljesítette másodikként.

09:00 – Orlando Terranova előrte a 77 kilométeres pontot. Nasser Al-Attiyah már a szakaszon, kíváncsian várom a katari időeredmnyeit.

08:45 Orlando Terranova nyitja a sivatagi száguldás második hetét. Mögötte Mattias Ekström, Yazeed Al Rajhi, Brian Baragwanath és és nani Roma az első öt rajtsorrendje.

Ekström érte el elsőként a szelektív 44 kilométeres potján Baragwaneth és Terranova előtt.

SSV

A szakaszon Gerard Farres Guell volt a leggyorsabb.

3. Michal Goczal +20:21 p – 32.00 büntetés

10:15 – Az 1B, 3. és 6. szakasz győztese, Marek Goczał volt az első SSV-pilóta, aki elrajtolt a szelektíven. A lengyelt Rodrigo Luppi de Oliveira követi, aki hat perccel vezet az általános tabellán Austin Jones előtt.

Light Prototype

Újabb szakaszt nyert Seth Quintero Aron Domzala és Marek Goczal előtt.

1.Seth Quintero 3:45:20 ó
2.Christina Gutiers Herrera +7:11 p
3.Pavel Lebedev +11:31 p

1.Francisco Lopez Contardo 28:17:24 ó
2.Sebastien Eriksson 1:21:05 ó
3.Christina Gutiers Herrera +214:40 ó

10:40 – Seth Quitero az élen. 1:33 perccel vezet Guttierez Herrero és 1:58 perccel Chaleco Lopez Contardo előtt.

10:15 – A legutóbbi négy szelektív győztese, Seth Quintero vezet. A fiatal amerikai ma újabb szakaszgyőzelmet igyekszik elérni, hogy megdöntse saját rekordját. Quinteronak 150 km-rel a 6. szakasz célja előtt megszünt fékje, erről a céljáról így nyilatkozott: „Nehéz lesz 12-ből 10 szakaszt legyőzni, de megpróbáljuk!”. Őt Cristina Gutiérrez és ‘Chaleco’ López követi, aki 23 perccel vezeti az általános tabellát az újonc Sebastian Eriksson előtt.

Kamionok:

Sibalov volt a leggyorsabb a szelektíven csapatársa Evgenij Nikolaev és Van der Brink előtt.

1.Anton Sibalov 3:33:17 ó
2.Eduar Nikolaev +1:37 p
3.Martin Van der Brink +4:25 p

1.Dimitrij Sotnikov 26:05:54 ó
2.Eduar Nikolaev +5:14 p
3.Anton Sibalov +31:25 p

10:50 – Ugyanaz a szereposztás, mint a többi szakaszon. Dmitrij Szotnyikov a 41-es kilométer után hat másodperccel vezet Eduard Nyikolajev míg24 másodperccel Andrej Karginov előtt, Aleš Loprais pedig alig több mint fél perccel hátrébb a negyedik helyen. Anton Shibalov a hatodik, Gert Huzink (Renault) mögött. A negyedik Kamaz-pilóta még mindig az idei első győzelmére hajt.

10:10 – A kamionok kategóriájában az utolsó két speciális verseny győztese, Andrej Karginov áll az élen, őt követi a címvédő Dmitrij Szotnyikov és Eduard Nyikolajev. A cseh Aleš Loprais az első nem Kamaz pilóta a negyedik helyen.