Dakar 2021 – Stage 4 – Wadi Ad-Dawasir> Rijád – 813 km...

Dakar 2021 – Stage 4 – Wadi Ad-Dawasir> Rijád – 813 km = 476 km + 337 km

A mezőny Wadi Ah-Dawasir és Riyadh között a futam leghosszabb szakaszát teljesíti. A 813 kilométerből 476 kilométer az összekötő, míg 337 kilométer a mért szakasz. A szervezők egy gyors és élvezetes szakaszt ígértek a mai napra, de ne feledjük Szaúd-Arábiában a navigáció az kőkemény, a hiba lehetősége bármikor koptathat!

Roudriguez +7:21 p

Barreda BortEz egy újabb jó szakasz volt. A tegnapi eredményem miatt nagyon hátulról indultam, de ez így van ezen a Dakaron vagy az elején vagy a végén vagyok. Elhasználtam eddig három gumiabroncsot. A ma használt gumiabroncs alaposan elkopott, pedig három napig kellett volna használnom. Majd meglátjuk, mit tehetünk a következő napokban.

L. Benavides +5:31 p (+1:00p)

Az első és harmadik szakasz győztese Toby Price – KTM – abban reménykdik, hogy a mai nap a navigáció nem fogja menehezíteni a szakaszát. Az összetett éllovasa Skyler Howes ,a HRC két versenyzőjére, Joan Barredára és Ricky Brabecre, valamint Pablo Quintanilla Husqvarna – versenyzője, a lehető leggyorsabban igyekszik majd követni a nap útkeresőjének a nyomát.

10:45 – Az első fecskék a célban! Jelenleg De Soultrait vezet Sunderland és K. Benavies előtt.

10:15 – Barreda Bort továbbra is vezeti a kategóriát a szakasz 172 kilométerében. K. Benavides és Toby Price már a 298 kilométerben járnak. Nagy valószínűséggel a szakaszgyőztes személye a Barreda Bort, Branch, Quintailla trióból kerülhet majd ki!

Cornejo Florimo

8:55 – A 30. helyről rajtoló Barreda Bort vezet a 43 és a 80 kilométeres pontoknál. A tisztán látás miatt meg kell várnunk a 125 kilométeres pontnál Barrada Bortot, Brabecet és Quintanillát.

8:17 – A mezőny eleje, már 125 kilométernél jár. Nézzük a sorrendet!

K. Benavides
T. Price

8:00 – A 80 kilométeres pont után Toby Price navigációs hibát vétett, majd 5 percébe került az ausztrál motorosnak!

43 kilométernél – “Kalahári Ferrari” – Ross Branch – Yamaha – volt a leggyorsabb, Walkner és Price előtt.

A quad kategória történései

A szakaszt Andjuar nyert az Cavigliasso és Giroud előtt. Az összettben Cavigliasso , Giroud és Enrico a legjobb három sorrendje.

CavigliassoÖrülök a mai napomnak. Elől kezdtem és sikerült ott maradtam. Többé, kevésbé elégedett vagyok, a második helyemmel. Nagyszerű szakasz volt, és jól éreztem magam.

6. Copetti +43:02 p (+1:00)

10:00 – A szakasz 46. kilométere után Giroud vezet 11 másodperccel Andujar előtt. Az összetett éllovasai 1:06 percen belül vannak!

6. Przygonski +7:22 p

Al-Attiyah: Nem volt könnyű ez a szakasz. Egy percet veszítettünk egy hiba miatt, de gyorsan visszataláltunk a pályára. Nehéz volt megnyitni a szakaszt és előnyt kiautózni, de ott volt a csapattársam Lategan mögöttem, így a mai napunk nagyon jó volt.Pontosan erre van szükségem, egy gyors versenyzőre, aki segít nekem.

1. Peterhansel 13:16:12 ó (+1:00 p)
2. Al-Attiyah +3:58 p
3. Sainz +35:19 p
4. Lategan +47:44 p (+4:00 p)
5. Przygonski +48:16 p (+2:00 p)
6. Serradori +51:58 p (+1:00 p)

A 49. helyen ért célba a Szalay Balázs – Bunkoczi László kettős a Dakar rali mai “szupergyors” szakaszán.

11:15 – Lategan átvette a vezetést a szakasz 172 kilométernél Al-Attiyah előtt 17 másodperccel. Közben a Lategan Al-Attiyah és Peterhansel elérték a 218 kilométeres pontot. Lategan növelte az előnyét! 5 másodperccel. Peterhansel hátránya 1:10 perc.

11:05 Sainz 125 kilométernél visszaesett a 6. helyre +2:31 perccel lemaradva Al-Attiyah mögött!

10.45 – Carlos Sainz teljesítményére vagyok a legjobban kíváncsi ma, illetve a Al-Attiyah – Peterhansel közötti csata kimenetelére. Nézzük az első tényeket!

Sainz 46 kilométernél 9 másodperccel volt gyorsabb, mint Al-Attiyah. A 80 kilométernél a Matador 20 másodperce hátrányba került és Al-Attiyah és Lategan mögött a harmadik! A szakasz 125 kilométerét követően az éllovas Al-Attiyah 52 másodperccel gyorsabb, mint Peterhansel.

10:20 – A szakasz 80. kilométerét követően Al-Attiyah az élen! Mögötte az első öt 43 másodpercen belül van! Carlos Sainznak mindent bele kell adnia, ha szeretne az élmezőnyhöz felzárkóznia.

A könnyű járművek történései

A kategória mai küzdelmeit Domzala nyerte Meeke és Guthrie előtt. Az összetettben a chilei Lopez Contardo vezet Domzala és Jones előtt.

A kamion kategória történései

A szakaszt Sotnikov nyerte Karginov, Vishneuski előtt! Az összetettben Sotnikov Macik, Sibalov állnak a dobogós pozíciókban!
A Fazekas-Horn-Csákány magyar trió az előkelő 13. helyen ért célba a szakaszon és az összettben is ugyanezt a pozíciót foglalják el! Gratulálunk!

Sotnikov: Ez nem volt egyszerű. Először dűnék, majd szikla mezők voltak, ahol kopott gumiabroncsokon szenvedtünk. A második rész ideges ügy volt, mert volt még két defektünk, de tényleg nem volt szórakoztató. Aztán jött egy könnyebb, gyorsabb szakasz, majd egy trükkös navigációs rész, de a navigátorunk nagyszerű munkát végzett. Viazovichot láttuk, az első semlegesített szektor előtt megállt, valószínűleg mechanikai prpblémája lehetett…