Dakar 2021 – Stage 1 – Jeddah >Bisha – 622 km (345...

Dakar 2021 – Stage 1 – Jeddah >Bisha – 622 km (345 + 277 km )

A szombati prológ eredményei alapján vág neki a mezőny az első szakasznak. A Jeddah – Bisha közötti szakaszon 622 kilométert teljesít a mezőny, amelyből 277 kilométernyi a mért szakasz. A szelektív igazi kihívása az egymásra fűzött völgyek teljesítése, miközben le kell győzni a navigációs kihívásokat és el kell kerülni a defektveszélyes helyzeteket.

A nap legjobb magyar eredménye a kamionos kategóriában született. A Fazekas Károly, Horn Albert, Csákány Péter kamionos egységünk a remek 16. helyen ért célba. A Szalay – Bunkoczi kettős a 135. kilométert követően a 42. helyen álltak, majd egy technikai probléma miatt, vélhetően megsérült a kormánymű a szakaszon vesztegelnek.Így valószínűleg az Ő számukra befejeződött az idei Dakar, de bizakodjunk! Gyenes Emanuel a 34. helyen ért ma célba és vezeti az Orinal Motul kategóriát! Saghmeister Gábor a 89. helyen ért ma célba és az Orinal Motul kategóriában a 25. helyen áll a szakaszt követően. A PH Sport kamionját vezető Darázsi Zsolt még nem ért célba a szakaszon. Az utolsó eredményük a 177. kilométernél elért 35. pozíciójuk.

16:50 – A Fazekas Károly, Horn Albert, Csákány Péter kamionos trió – #530 – Scania P 4×4 – az előkelő 16. helyen értek célba! Gratulálunk!

15:35 – Sotnikov nyerte a kamionosok szakaszát!

1.Sotnikov 3:17:50 ó
2.Loprais +7:56 p
3.Shibalov +8:07 p
4.Viazovich +10:45 p
5.Macik +12:58 p
6.Casale 14:06 p

15:05 – 3:28:35 órás idővel Viazovich megérkezett a kamionosok közül elsőként a célba.

15:00 – Cristina Gutierrez Herrero nyerte a szakaszt a Könnyű autók kategóriájában.

1. C. Gutierrez Herrero 3:41.37 ó
2. R. Vareda +1:55 p
3. A. Jones +2:23 p
4. F. Lopez Contardo +2:37 p
5. G. Farres Guell +4:16 p
6. S. Kariakin +5:11 p

14:30 – Vizaovich elsőként érte el a 222. kilométeres pontot! Nézzük, hogy állt a mezőny a 177. kilométerben:

1. Mardeev
2. Sotnikov +41 s
3. Huzimkl +2:17 p
4. Valtr +2:50 p
5. Loprais +3:59 p
6. Sibalov 4:55 p

A Fazekas Károly, Horn Albert, Csákány Péter kamionos trió – #530 – Scania P 4×4 – egy defektnek közönhetően tegnapi prológon a kategória utolsó 44.helyén ért célba. A rendelkezásünkre álló eredmények alapján a magyar trió 37 kilométernél a 31, a 71 kilométernél a 25., míg a szakasz 92. kilométerében a 20. helyen zárt. Izguljunk tovább értük a jó szereplés érdekében!

Darázsi Zsolt a PH Sport “szervizkamionját” vezetve 92 kilométer után a 37. helyen áll.

13:45 – Cristina Gutiérrez vette át a vezetést a Könnyű járművek kategóriájában a szakasz 135 kilométerében. 222 kilométernél már 3:39 perc az előnye a chilei Francisco Lopez Contardo elótt. Kris Meeke a 177. kilométernél visszaesett a 10. helyre, Guttierez mögött akkor 11:26 perces hátrányban.

12:45 – Sibalov kezdett a leggyorsabban a kamionosok mezőnyében. Mögötte Vishneuski és Macik a sorrend a dobogós pozíciókban 71 kilométer után. A magyar érdekeltségű kamionokra még várnunk kell.

12:40 – Alexandre Giroud nyerte a quadosok mai első szakaszát.

1.Alexandre Giroud 4:01:52.1 ó
2.Giovanni Enrico +2:52 p
3.Pablo Copetti +4:54 p
4.Nicolas Cavigliasso +4:55 p
5.Manuel Andjuar +6:03 p
6.Tomas Kubiena +9:48 p

12:30 – Carlos Sainz nyerte a szakaszt! Az autós kategória szakaszának a végeredménye:

10.N. Al-Attiyah +12:34 p

Stephane Peterhansel: Sok időt töltöttünk a növényzet között, bokrokkal szegélyezett szűk kanyarokban … Tudtuk, hogy a karosszéria ma estére elég rossz állapotba kerülhet, de amikor gyors akarsz lenni, akkor nem vezethetsz túl konzervatívan, míg másnap másként alakulnak a dolgaid, mert nekünk kell megnyitnunk az utat. A mai nap egyáltalán nem a mi stratégiánk volt, mert tudtuk, hogy a 2. szakaszban még több navigáció lesz. Tegnapi napunkat elrontottuk, de a mai jól sikerült. Egy dolog, ha van egy terved, és egy másik, hogy meg tudod e valósítanod. Jobb lett volna ha holnap az ötödik vagy a hatodik helyen kezdhettünk volna.

Nasser Al-Attiyah: Úgy döntöttünk, hogy megnyerjük a prológot, de tudtuk, hogy időt fogunk veszíteni, ha mi nyitjuk meg elsőként az utat . A holnapi szakasz lesz igazán fontos. Nagyon örülök annak, hogy sikerült, mert nem hibáztunk …

12:23 – 92 kilométernél a Szalay-Bunkoczi kettőa 45. helyen áll az éllovas Carlos Sainz mögött 15 perccel lemaradva.

12:20 – Toby Price – Red Bull KTM Factory Team – az első szakasz győztesének nyilatkozata a célban:

Csak az első szakaszon vagyunk túl, de a mai nap nagyon nehéz volt a navigációval. A cél előtt 7 kilométerrel eltévedtem, időt veszítettem, de gyorsan visszataláltam a pályára, így ez egy tiszta és remek nap volt nekünk. Azt gondolom, hogy ezen a futamon gyakoriak lesznek a az összetettben a változások. Nyugodtnak kell maradnom, és hagynom kell, hogy minden a maga medrében folyjon és működjön.

12:10 – Nasser Al-Attiyah a szakasz céljában! Kíváncsian várom, hogy milyen probléma, problémák nehezítették a katari bajnok szakaszát!

12:00 – Peterhansel a szakasz élén – 222 km! Nasser Al-Attiyah 14:22 perces hátrányban van Mr. Dakarral szemben!

11:50 – Hét egység érte el a 222. kilométeres pontot. Serradori az élen. Przygonski, Terranova, Al-Attiyah, Al Rajhi, Baragwanath az ideiglenes sorrend.

11:45 – 135 kilométernél az autós kategóriában Peterhansel, Sainz, Žala a sorrend.

11:25 – A quadosok mezőnyében Nicolás Cavigliasso vezet 222 kilométer után. A szakasz éllova nagy csatában van a győzelemért Giovanni Enrico-val. Kettőjük között 222 kilométer után 17 másodperc a különbség!

11:20 – A könnyű súlyú járművek első egységei már túl vannak a a 71 kilométeres ponton! Kris Meeke vezet.

11:17 – 37 kilométer után a Szalay – Bunkoczi kettős az ideiglenes 40. helyen áll, Vaidotas Žala mögött +5:32 perccel lemaradva.

11:15 – Az autósok első egységei már túl vannak a szakasz 177. kilométerén. Nézzük a pillanatnyi állást!