Az NTR Team pilótája, Kun Csaba Valenciában edzett a hétvégén

Csaba korábban még nem járt ezen a versenypályán, így hatalmas kíváncsisággal és izgalommal vágott neki a két napos tesztnek.

Ráadásul az NTR Team pilótája kicsit megnehezítette a saját dolgát, ugyanis a Kawasaki 400-as és a számára friss Yamaha R6-os nyergében is ki szerette volna próbálni magát a híres nyomvonalon. A Kawa 400-assal motorozott többet az edzések alkalmával. Ezzel a technikával folyamatosan gyorsult, már a pénteki nap végére sikerült összeraknia egy remek kört. Ezt folyamatosan, már körről-körre gyorsulva érte el. A csapatvezetés nem támasztott hatalmas elvárást felé, csupán annyi kérés volt irányába, hogy érezze jól magát és  a korábban tanultak alapján építse fel a napját . Lehetőség szerint ez alapján csökkentse köridejeit. Az R6-ost próbaképp vitte ki a helyszínre, leginkább élménymotorozott vele.

„Nagyon hálás vagyok az NTR Team-nek ezért az edzés lehetőségért. Mind a pálya, mind a hangulat remek volt. Az időjárás is kegyes volt hozzánk, kellemes koratavaszi hőmérsékletben motoroztam. Nagyon élveztem és úgy érzem sokat is tudtam fejlődni. Ami az idei terveket illeti, még nem körvonalazódott teljesen, hogy melyik bajnokságban fogom megmérettetni magam.” – Foglalta össze gondolatait Kun Csaba.