Dakar 2019 – Stage 5 – Tacna/Moquegua > Arequipa – Ilo dünéi...

Dakar 2019 – Stage 5 – Tacna/Moquegua > Arequipa – Ilo dünéi dönthetnek

Fotó:@World/ASO/Charly López

Késletetik a maraton szakasz mai második részének rajtját a nagy köd miatt – Stage 5 Tacna/Moquegua > Arequipa . A köd felszálltáig a biztonságért felelős helikopterek nem tudnak biztonságban felszállni. Helyi idő szerint 8 órakor vágott neki a motorosok és quadosok mezőnye a 776 kilométeres szakaszuknak, amelyből 345 kilométer a mért szakasz. Több hullámban csoportosan vágnak neki a riderek. Az autósok 9:50 órakor kezdik a mai penzumot – 715 kilométer, amelyből a mért szakasz 519 km. Egy biztis Ilo dűnéi megrostálhatják a mezőnyt alaposan! Fotók:@World/ASO/Charly López

15:20 ó – A CP1 (WP2) 71 motor és 6 quados egység érte eddig. 100 kilométer megtétele után Quintanilla – Husqvarna – vezet L. Benavides – KTM – előtt egyetlen másodperccel, míg a harmadik helyen Andrew Short – Husqvarna, +5 s – motorozik.

15:59 ó – 23 db motor –  K. Benavides – Honda – érte el elsőként a WP3 / RAV pontot 19 másodperccel gyorsabbb, mint az  üldöző Quintanilla

16:01 – Nasser Al-Attiyah és Stéphane Peterhansel, majd 3 perccel később  Jakub Przygonski és Nani Roma nekivágtak a mai szakasznak. Ez a párharc az egész futam végeredményére kihathat!

16:05 – A quad kategória éllovas az argentín Cavigliasso elsőként elérte a CP1 – WP2 pontot.

16:10 – Az SXS kategória is megindult!

16:30 – A motorosok a WP4 pontnál járnak K. Benavides, Van Bevereden, Price az első három…öt másodpercen belül!

16:35 . A quad kategóriában nincs változás! CP1 – WP2 pontnál Cavigliasso az élen, mögötte Andjuar, Giroud, Gonzales Ferioli a legjobb négy 1:18 percen belül.

16:40 – Carlos Sainz kezdte a leggyorsabban a mai napot – CP1. Mögötte 35 másodperccel Peterhansel következik, míg Nani Roma egy percre követi őket, míg Nasser Al-Attiyah egy visszafogott 1:51 perccel következik!

Przygonski +2:04 p

16:50 – A monstrumok is elérték a CP1 pontot Macik – LIAZ – vezet, mögötte Nikolaev, Karginov, Sotnikov (mindhárom Kamaz) a legjobb négy – 1:50 ‘-en belül.

17:40 –  WP2 – 100 kilométer megtétele után Sebastien Loeb az élen! Mögötte Sainz 12 másodpercre van a második helyen, Peterhansel a harmadik 20 másodperc hátrányban. Al-Attiyah a negyedik már csak 47 másodperccel lemaradva.

17:53 – WP4 –  Loeb rápattant a gázra, mert a Sainz 1:52 perc, Peterhansel 5:01 perc, Roma 5:11 perc, Al-Attiyah 5:39 perc hátrányban vannak a kilencszeres rally világbajnok mögött. Peterhansel és Al-Attiyah a látottak alapján semmilyen kockázatot nem vállalva róják a kilométereket!

Fotók:@World/ASO/Charly López

18:05 – Paulo Gonçalves kiállni kényszerült. A gyári Honda versenyző 155 kilométer után komoly bukást szenvedett, és dakaros pályafutása során ötödik alkalommal kénytelen volt feladni a feladni a futamot. A portugál hondás enyhe fejsérülést szenvedett és az első diagnózis szerint eltörött a keze.

18:10 – Az MCS6-nál (227 km) Pablo Quintanilla – Husqvarna – a visszavett vezetést követően meghúzta a gázkart Ilo dünéi között. Mögötte csapattársa Andrew Short 52 másodperc, Van Beveren 3:39 perc, Walkner 3: 41 perc hátrányban.

18:30 – WP7 – Loeb továbbra is száguld! Kár azért a tegnapi három defektért… Al-Attiyah +7:07 perc, Peterhansel +7:37 perc. Sainz bajban van…jó félórát bukott a tavalyi győztes. Roma +9:05 p , Przygonski+10:46 p , Hunt +13:56 p

19:00 – Mindössze kilenc másodperc döntött a szakaszgyőzelemről a motorosok mezőnyében. Az élen álló Quintanilla a szakasz vége előtt 4 kilométerrel bajba került és 3:56 másodpercet kapott a szakaszgyőztes De Soltrait-tól.

Benavides +9:01 p

Sun Sunderland 7:23 perces hátrányban érkezett meg a szakasz céljába. De! A KTM gyári pilótája a GPS adatok alapján 10 percen keresztül állt és segítséget nyújtott a bukott Paolo Goncalvesnek. Az idő amelyet az angol motoros elveszített a verseny bíráinak döntése alapján jóváírásra kerülhet. Amennyiben ez történne a KTM-s pilóta ötödik szakaszgyőzelme lehet.

19:30 – Loeb elsőként elérte a speciálszakasz első részének végét. Jelenleg a neutralizált részen tartózkodik, amelynek hossza 66 kilométer. Nasser Al-Attiyah +9:07 perccel érkezett meg a francia éllovas mögött. Roma +11:08 percet, míg  Peterhansel +11:38 percet kapott. Loeb a tegnapi zárás után 50:22 perces hátrányból kezdte a mai napot. Közben Przygonski már 15:02 perces hátrányban gurult át a neutralizált zónába. Még két WP pont és a cél következik.

19:46 – Hamarosan célban a quadosok élmezőnye. Az összetett éllovasai az élen, Cavigliasso, Gonzales Ferioli, Gallego (mindhárom argentín).

Gallego +1:05:26 ő

19:49 – Sunderland nyerte a motorosok szakaszát! Jóváírásra került az az idő, amelyet a bukott Paolo Goncalves ellátásában segítkezett. Így 3:23 perccel megverte a francia yamahás Xavier de Soultrait-t és az összetett éllovas Ricky Brabec mögött a második helyre jött fel 59 másodperces hátrányban.

20:15 – A kamionosok mezőnyének éllovasai már a neutralizált szakaszt róják.Az első négyben három orosz kamazos és egy fehérorosz mazos Nikolajev vezet Sotnikov, Viazovich és Karginov előtt.

20:50 – Az SXS kategória mezőnye közelít a WP6 ponthoz, majd a neutralizált szakasz következik a számukra. Reinaldo Varela kiemelkedik a mezőnyből. A szakaszon (WP5) Varela előnye 10:33 perc Rodrigo Moreno előtt. A szakasz harmadik helyén Farres Guell áll +11:25 perces hátrányban.

Moreno már a WP6-ot is elérte, akihez csatlakozott Varela és Kariakin is. Varela előnye majdnem elolvadt. Moreno hátránya +3:25 percre csökkent. Kariakin már +17:10 perces hátrányban.

22:01 – Loeb a szakasz céljában!
Peterhansel autója a szakasz 478 kilométerében már több, mint 5 perc egyhelyben áll. Ugyanott megállt Loeb, Al-Attiyah és Roma is… Mr Dakar bajban…

Despres +1:12:47 p

Nikolejev nyerte a szakaszt és vezeti az összetettet is. Mögötte a második helyen és az összetettben is Karginov következik. A szakaszon Viazovich lett a harmadik, míg az összetettben Karginov.